Váš mozek – Průvodce k dolaďování výkonu

Alvin Soon je osobním pokrokovým koučem a je zakladatelem blogu životních koučů (Life Coaches blog) .

Váš mozek: to není jedna šedá rozmačkaná věc. Můžete ho skutečně použít pro mnoho věcí, jako je zůstat naživu. Vy to možná nevíte, ale váš mozek? Musíte ho používat, nebo ho ztratíte.

Váš mozek: 2 klasické způsoby, jak ho ztratit

1) Stres. Stres, jak bylo prokázáno, není jen obrovské riziko pro zdraví, ale může dostat váš mozek do křeče, zastavit růst nových buněk, dokonce se může zmenšit, čímž se stanete hloupější!

2) Nepoužívání. Stále věříte starému mýtu, že váš mozek nevytváří nové buňky a že nemůžete zastavit zhoršování paměti, jak stárnete? Ověřte si to. Ukázalo se, že váš mozek je jako váš biceps, tím více jej používáte, tím více roste, a to i na stáří.

Váš mozek: Jak doladit výkon

Nyní víte, že stres (a negativní emoce) může zpomalit výkon vašeho mozku, a pokud nestimulujete neurony, můžete zanechat své mozkové svaly ochablé. Co můžete udělat pro svůj přeplněný mozek?

1) Jezte zdravě! Vy i já to víme. I když existuje více dietních teorií, než je možné si zapamatovat, většina z nich se shodne na tom že, jíst hodně zeleniny a ovoce, je víc než cokoliv jiného,  dobrá věc. Cappuccino není ovoce (sakra).

2) Cvičte! Je to dobré pro váš mozek a je to dobré pro vaše tělo. Toto je také předkládáno spoustu let, vy i já znáte výhody, takže ‘konec řečí’ a ,,více potu “.  Strečink, kardio cvičení a napumpovat svaly alespoň 3x týdně!

3) Vyzvěte svůj mozek! Zmáčkněte ho a poroste. I když si zvířata mozek poškodí, pokud jsou umístěni od obohacujícího prostředí, ve kterém si mohou hrát a učit se, jejich mozek je schopen růst a opravit se sám!

Učte se nové věci, přijměte nové výzvy, naučte se nový jazyk, objevte nový nástroj, dělejte sudoku, hrajte hry, prozkoumejte kvantovou fyziku, napínejte své síly!

4)Rozpusťte stres! Být velký mozkový-bourák, to je to, umět zvýšit svou schopnost vyrovnat se stresem hladce je velké plus pro každého.

Podle Roberta Sapolsky lidé, kteří zvládají stres, jsou optimističtí, přebírají iniciativu a udělají, co mohou aby viděli věci takové, jaké ve skutečnosti jsou a ne přifouknuté, mají přátele a rodinu ke které mohou kdykoliv jít a jsou jimi podporovaní (TLC baby! ).

5) Sežeň si TLC (jemnou láskyplnou péči)! Jo, čtete dobře; dostat TLC nepřivádí jen dobrý pocit, ale poskytuje skutečné fyzické výhody pro váš mozek. Krysy, které byly hýčkány, nejen že žijí déle, ale jejich mozek neustále roste. Získejte objetí dnes a říkejte lidem, že je to dobré pro mozek. Objetí!

Váš mozek: je váš, udržujte ho štíhlí, zůstane ve střehu

Váš mozek: nemáte ho jen proto, abyste vypadali dobře. Zacházejte s ním dobře, krmte ho správně, procvičujte ho, zapněte ho, odlehčete mu a dejte mu lásku a místo dřiny na starém kole si začnete užívat okouzlující Ferrari.