Atria Group na HR konferenci v Praze

Konference Inspirace HR pořádaná největší společností pro rozvoj lidských zdrojů “People Management Forum” se konala dne 21.9.2016 v Praze a jedním z hlavních mluvčích byl Dušan Basalo, Senior Partner Atria Group. Dušan na konferenci mluvil na téma ,,Firemní klima jako součást brendu”. Téma bylo pro více než 40 HR ředitelů společností jako je Microsoft, PurposeFly, Feurecia Emissions Control Technologies vysoce atraktivní a hlavně aktuální.

Podle studie poradenské firmy Hay Group, kterou zpracovala ve spolupráci s Centre for Economics a Business (Cebr), dosáhne totiž fluktuace zaměstnanců vrcholu v letech 2016 -2018. Zotavení a oživení ekonomiky vede nespokojené zaměstnance k hledání nové práce.

Jako nejčastější důvody odchodu z firmy uvádí tato studie zejména klesající důvěru v organizaci a její vedení, nedostatečný prostor pro osobní kariérní růst, znepokojení nad spravedlností odměny za odvedenou práci, nízká efektivita práce ve firmě a špatné fungování celé společnosti. A právě tato skupina zaměstnanců představuje pro firmy hrozbu.
Dušan na konferenci představil nástroje, jak toto riziko snížit. Největší zájem vzbudil způsob měření organizační kultury, role HR, jakož i o situace, kdy se organizační kultura pohybuje špatným směrem.

907c7a9c0fc969a8ffef3a11748ace5cc199cfaf046b3fd6dapimgpsh_fullsize_distr

Svojí přednáškou Dušan seznámil účastníky s aktualitami ze světa HR, novými metodami, které Atria Group aplikovala na projektech organizační kultury, pozitivními a negativními příklady. To vše za účelem prohloubení znalostí a dovedností v této oblasti a získáním know-how, které lze použít hned po skončení konference.

Pokud je pro vás toto téma zajímavé, rádi vám výše zmíněné nástroje představíme osobně. Kontaktujte nás na + 420 603400520 nebo napište na office@atriagroup.cz.

Zdroj: http://pracovniporadna.cz/index.php/135-human-age-ma-vyznam-o-zamestnance-pecovat