5 zásadních slov, které vymazat ze svého slovníku

V tomto článku se budeme zabývat tím, jak řeč a hovor sám se sebou může ovlivnit naši schopnost motivovat sami sebe, dostat se na vyšší úroveň, a žít život, jaký si zasloužíme. Rovněž se podíváme na pět oblíbených oslabujících slov a frází a nahradíme je posilujícími slovy a frázemi na podporu motivace, úspěchu, lásky a vděčnosti.

Pojďme rovnou k nim.

Naše akce vytváří náš život … Souhlasíte? Naše myšlenky tvoří naše akce …. Souhlasíte s tím? Naše myšlenky jsou nám sděleny v podobě jazyka …. Souhlasíte s tím? Takže … jak můžeme žít náš největší, nejvýraznější a nejvíce milující život, pokud používáme slovník, který nás nutí být menší, slabší a znechucený.

Znáte někoho, možná i sami sebe, kdo miluje používat fráze jako: “To se může stát jen mně”, “Život je k*rva”, “já nemůůůůůžůůůů!” “Nikdy!”, “Prostě nemůžu vyhrát “,” jsem k ničemu když něco dělám, a jsem k ničemu i když nic nedělám “

Největším problémem těchto výrazů není, že jsou negativní nebo sebestředné, ale to že vás zastaví před přechodem do akce. Fráze jako tyto nás ochromí a hodí nás do myšlení, kde nemáme žádnou moc a nemáme na vybranou. Což je nesmysl.

Co když nás naše slova vytváří a s kýmkoliv mluvíme se cítí inspirovaný, posílený a znovunabitý?

Vytvořil jsem seznam pěti slov a frází, které budete chtít vymazat ze svého slovníku. A za ně také nějaké náhrady!

1. Nemohu

Máš pravdu! Pokud říkáš, že nemůžeš, je to konec. Tak jednoduché to je. Dveře jsou zavřené a zamčené. Nicméně, možná máš pravdu. Možná, že v tomto okamžiku nelze spustit tři míle najednou, možná nemůžete dokončit projekt za 3 hodiny, možná někomu nemůžete okamžitě odpustit. Za správného použití slov se to musíte naučit. Musím se naučit, budu se učit, připravuji se, abych … je mnohem silnější fráze která vás bude pohánět dát se do akce, riskovat a růst.

2. Selhání

Neexistuje žádné sléhání, jen zpětná vazba – pouze výsledky. Možná nedosáhnete výsledku, kterého chcete, ale nepleťte si to s neúspěchem. A, prosím, nikdy se neztotožňujte se svými výsledky. Nikdy nejste selhání, ale vždy jste učení. Učím se, je mnohem více posilující fráze, která vás ujistí, že jste si vědomi současných výsledků a také ukazuje, že jste investovali energii do způsobu, jak získat požadovaný výsledek. Učení vytváří růst, víra v selhání vytváří beznaděj a stres.

3. Jsem ohromen

Dopřejte si více kreditu! Jste silnější a odolnější, než si myslíte. Nejste ohromeni… jste ve vysoké poptávce! Není to mnohem lepší pocit? Vy sami, škola, rodina, šéf, podnik a přátelé všichni potřebují hodně z vás, protože máte tolik co dát – dávejte. Být ve vysoké poptávce vyvíjí charakter a také vám pomůže naučit se upřednostňovat. Můžete být vyzýváni, můžete být podrobeni zkoušce, možná budete mít plné ruce práce, ale jste příliš silní na to, aby jste byli ohromeni!

4. Ale

Zastavte. Stop! Stop! Prosím, přestaňte proti sobě budovat zeď. Zastavte racionalizaci svých výmluv, odkládání nebo nedostatek produktivity. “Chci to udělat, ale…“Vždycky jsem chtěl __________ ale…“ Přestaňte si zjednodušovat samomluvu, která vás odrazuje od akce. Pokud jste neudělali něco, co jste říkali, že uděláte, nebo neudělali něco, co jste chtěli – přiznejte si to, vyrovnejte se s tím a jděte dál. Nevymlouvejte se a nezdůvodňujte si použití slova “ale”, protože, jak víme, když si řekneme stejnou věc znovu a znovu … začneme v ní věřit. Nevymluvte sami sebe z vašeho nejlepšího životního potenciálu.

5. Nesnáším

Nenávist – negativní emoce, které narušují úsudek, tenzi ve svalech, zkracuje dech a dostává nás do slabého stavu mysli. Dejme si pozor na přehánění a pojďme se zaměřit na pozitiva. Proč NESNÁŠET arašídy, lháře a dopravní špičku, když si můžeme upřednostnit mandle, poctivost a svobodu. ,,Já dávám přednost“, je jasný způsob, jak říct, co se vám líbí, nelíbí a co očekáváte. ,,Dávám přednost“, je posilující a bude vždy vést konverzaci nebo zkušenosti kladným směrem.

Převezměte kontrolu nad svými slovy, myšlenkami, akcemi a životem!

“Hranice mého jazyka znamenají hranice mého světa.”

– Ludwig Wittgenstein

Jaká slova chcete vymazat ze svého slovníku?